Když je krásnýho moc, tak už to není krásný

Příjezd do ČR po zimě v zahraničí je o setkávání, akcích a návštěvách.
Člověk logicky opečovává to, co při svým nomádských výpravách přes zimu zanedbal.
Měla jsem za to, že už mám po letech pod čepicí a zařídila si půdu, abych se neodbouchla.

More...

Méně klientů a práce přes léto, půjčený byt v Praze na přespávání, abych se nemusela honit a vídání se s lidmi, se kterými opravdu chci, místo měla bych - to už přece umím!

Myslela jsem si, že mám vyhráno :-).

A na konci června to přišlo. 

Byla jsem se jedné akci a přišlo mi, že se nemůžu nadechnout.
Byli tam noví a krásní lidé a já je vůbec nedokázala cítit.
Moje duše jakoby plakala. Byla stísněná. Neměla prostor.
Přemýšlela jsem co to je. 

Projela jsem si, co dělám.

Vídám se lidmi, se kterými chci.
Všechny akce a činnosti mi dávají fakt velký smysl a nabíjejí mě.
Snažím se toho mít míň, než víc. 

Moje duše šepotala tentokrát jasně:
Měj toho ještě méně … ale daleko méně …

Méně výjezdů.
Méně lidí. (bohužel!)
Méně zážitků a prožitků. 
Méně jídla. 

Cože? Tak to už vůbec nic a nikoho nestihnu!
Chci vidět tolik lidí a strávit s nimi spoustu času ...

Ale já prostě nejsem stroj na setkávání se, ozývalo se. 

A tak jsem se rozhodla v červenci téměř všechno zrušit. Vyústilo to v následující věci, které si tu pro jistotu ukládám. 

Strávila jsem nádherné léto v Budějovicích a jako vedlejší efekt, který jsem vůbec nečekala to mělo, že jsem se tu do toho zamilovala. Ale o mé budoucí misi tady až někdy příště :-).

Ještě více jsem pochopila, že když pracuji s lidmi, tak prostě ve volném času musím být daleko více sama. A vypadá to, že věkem se ta potřeba zvětšuje! Jsem přesvědčená, že při práci s klienty, je navázání vztahu nad všechny techniky světa. A ač se nemusí zdát, je to spoustu energie a pozornosti i mimo čas strávený s nimi. Nikdy to nebudu (a nechci) sekat jako Baťa cvičky a ani to s nimi míň prožívat. <3

Zvědomila jsem si, že na tom stále nejsem tak dobře s říkáním NE. Jde mi to dobře u věcí, které se mnou neladí a které dělat nechci. Ale umíte říkat NE i věcem, které fakt chcete, jen už byste šly prostě přes sebe? Já jsem tak 50:50.

Napsala jsem si na papír 2 kolonky STRES/KLID a vypsala jsem si do nich věci a akce následujícího měsíce. Ke stresovým věcem jsem ještě připsala na kolik % mě stresují, i když třeba jen na 10%. Je to hodně zajímavé cvičení v tom, že vás navede k tomu proč vás to stresuje a co potřebujete k tomu, aby se to proměnilo. Akce, které ve mě způsobují vnitřní klid jsou pro mě jasný znamením správné cesty. To, že si dokážu zabalit stres do líbivého a opojného hávu je past. Poznávacím znamením je tady příjemný, ale upocený pocit. 

Aktualizovala jsem si novou sadu návyků, které mě podporují a posilují. Protože někdy mě stresuje hlavně pohodlnost a odpor. 

Mám ráda na všechno a všechny extrémní dostatek času a dělá mi dobře, když nemusím spěchat a můžu si u toho užívat nejen tu činnost, ale i sebe.  Jinak mi to přestane všechno dávat smysl.  A ano, jsou chvíle, kdy je potřeba tento ideální stav opustit a zabrat. Chvíle nekomfortu za něco velkého a smysluplného. Ale tyto sprinty musí mít ohraničení. Však už znáte moje vychyl se a zase vrať. Když je hodně aktivity, musí být oproti tomu pak hodně NIC. A nešidit to! 

Je důležité více promýšlet impulsy, které dávám ven nebo posílám ostatním lidem. Tak, aby šly opravdu z mého středu. Když se jimi nechám unést, můžou způsobit něco zbytečně velkého nebo vyvolat reakce, na které nejsme připraveni a je to neudržitelné. Pozor na přehnanou aktivitu. Není to o tom, kolik toho uděláš, ale jak si to po cestě užiješ.

Věřím, že si mezi řádky najdete to své.
A dejte vědět, jaké bylo vaše téma tohoto léta :-).

J.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Právě probíhá nábor do podzimního běhu výcviku Ikigai kouč/ka. Stále je možné potkat se na vstupním rozhovoru se mnou, v průběhu září. Momentálně je nás 7/16. Výhodná cena do 15.9.  Těším se <3. 

S dream týmem ze společenství Ikigai's jsme vytvořily IKIGAI FEST, který má za hlavní cíl šířit povědomí o Ikigai v ČR. Pojďte ho ochutnat a prožít na vlastní kůži. 19.9.-23.9., online a zdarma.