Jak jsem se stala Ikigai koučkou

Dnešní doba mě naprosto fascinuje tím, že můžete být skoro vším, kým chcete. 

Můžete být ekofunebráci, psí psychologové, fotografové koček a koní, koučové dětského spánku do 2 let, seXperti, vegan oriented - realitní makléři nebo účetní pro křesťany.
A taky můžete být Ikigai koučové. 

More...

Při troše štěstí, opravdové potřeby trhu, chytré strategie a té správné píle, se tím vším můžete i uživit. 

Hodně mě baví utvářet si pozice, které ještě neexistují. Nebo existují ale vy jim můžete dát novej šmrnc, zaměření. V zahraničí je to běžné, že jste buď expertem na velmi úzkou oblast a cílovku nebo kloubíte více činností dohromady. 

Jak jsem přišla na Ikigai koučku? 

Možná už víte, že Ikigai mě zachránilo a pomohlo nahodit můj správný směr.
A koučink bylo něco, co mi pomohlo udělat zásadní životní změny, když jsem se točila v bludném kruhu. 

2 věci, ve které jsem naprosto věřila a měla s nimi vlastní zkušenost - to musím dát dohromady!
A hlavně pomáhat lidem poznat, kdo opravdu v nitru jsou, to je přece dreamjob! A bylo jasno. 

Říkala jsem si, že by mohlo být zajímavé dát dohromady milníky, díky kterým to šlo během posledních 2 let kupředu a já teď mohu říct, že se tím dokážu plus mínus uživit. 

Tady jsou: 

1. Články na blogu 

Blog jsem si zakládala v roce 2019 spontálně jako můj osobní deníček. Jelikož jsem sdílela to, co jsem žila, objevil se tam i můj proces s Ikigai a já se tak s tématem začala spojovat. 

2. Změna pozice na LinkedInu 

Fake it, till you make it.
Nečekej s prací na to, až zjistíš, kdo jsi.
Musíš se oblékat pro práci, kterou chceš získat. 

Byl pro mě docela game-changer, když jsem si dovolila přijmout, že můžu být skoro vším, kým chci. A nemusím od nikoho chtít žádný potvrzení a svolení! Začít můžu hned. 

3. Workshop Ikigai

První Ikigai workshop a práce se skupinou. Udělala jsem veřejný závazek, aby ten nahoře věděl, že to myslím vážně. Vyhlásila jsem datum a měla měsíc na přípravu. A že termíny pomáhají ke kreativitě, si připomeňte v tomto nakopávacím videu od Lukáše Plíhala, který už bohužel nežije. O to víc je jeho poselství důležité. 

4. První placení klienti

Ještě jsem ani neměla nabídku na webu a už mi pár lidí psalo, zda s nimi neprojdu jejich Ikigai. Brala jsem to jako znamení, že jdu správnou cestou. Že hraju na správným hřišti. 

Možná mi potvrdíte, že na začátku vás stojí práce s klienty o mnoho více času, než avizovaných 60 minut. Já se na jednoho klienta “napojovala” 2 dny předtím a po naší hodině jsem se ještě 2 dny “odpojovala”. Zkušenosti se zkrátka na začátku nahánějí zapálením a pílí. 🙂

5. Hostování v kurzu +800 lidí 

Na začátku je potřeba brát za pačesy všechny příležitosti, které se nabízejí. Hlavně ty, které nás přesahují a vůbec na ně nejsme připravení. Když mě Luci H. oslovila, jestli bych se zapojila jako lektorka do jejího online kurzu, absolutně jsem nevěděla, co mě čeká. A mimo nové nabyté dovednosti, mě čekalo publikum stovek žen, které jsem rovnou mohla provést tématem Ikigai. Bylo mi sesláno toho nejlepšího možného tréninku a já moc Luci děkuju, že mi tuto důležitou zkušenost přihrála a vložila do mě důvěru. 

6. Certifikace na koučink 

Nejde jen o vzdělání ale i o to, že se obklopíte tím správným prostředí.

Ale nemyslete si, že nějakej kurz z vás udělá dobrou koučku. To z vás udělá až dlouhá praxe. Je to stejně jako s řidičákem. Naučíte se základní úkony, ale plynulá jízda přijde až časem. Stejně tak fotografku udělá až tisíce vycvaknutých fotek. 

7. Služby a ceník na webu 

Definice služeb a hodnoty, kterou klient dostane, určení cílovky. Tuhle fázi miluju, když ji probírám s ostatními, ale když si jí člověk najednou prochází sám, tak tápe. Holt kovářova kobyla.. tak měsíc to určitě zabralo a pořád se na tom pracuje a tuším, že nikdy nebude úplně hotovo, protože tyhle věci mají rády změny a pozornost. 

8. Festival Energie v životě 

Věřím v to, že když najdete své místo a aktivně z něj tvoříte, příležitosti přicházejí potom samy. A Lucinka R. mi tento rok poslala spoustu dárečků ve formě krásných akcí, kde jsem mohla být součástí. Piknik Energie v životě a Festival, kde jsem mohla měla tu čest být mezi řečníky. Mluvila jsem o tom, jak je hledání sebe sama super ale žití je o dost lepší. 


9. Příliv nových klientů

Na základě všech možných aktivit přišly nové vlny klientů. Nová věc k řešení, jak všechny uspokojit a zároveň se nevyčerpat, mít dostatek prostoru na rodinu i sebe. Klasická otázka, kterou řeší asi všechny pracující mámy. Co jsem měla možnost zjišťovat od skutečných podnikatelek, tato otázka zůstane navždy předmětem řešení a není na ni univerzální řešení, a to ani po letech. Dokonalost neexistuje a štastné ženy se jí ani nesnaží dosáhnout. 

10. Vlastní online kurz

Logické vyúštění mých posledních dvou let s Ikigai. Dala jsem vše do online kurzu, kam jsem dala úplně všechno, co jsem se osobně naučila. Je to takový můj poklad. A váš může být taky, protože na konci tohoto kurzu budete držet váš diagram Ikigai fyzicky v ruce. Mrkněte.
........................................................................................................................................................................

Když si to teď čtu, tak to vypadá docela pohádkově ale je za tím schovaných tisíce hodin práce, přešlapů, chyb, pochybování, učení se nových věcí…a to jsem pořád na začátku. 

V propadech mi pomáhaly hlavně tyto opěrné body a přesvědčení: 

Zaměřuj se hlavně na proces, nikoliv na výsledek.
 
Důvěruj ve vnitřní vedení, časté napojování na další krok. Věř, že už na nic nejsi sama. ON je tady s tebou.

 
Chyba je kámoš. Jak ses z ní poučíš? Co uděláš příště lépe? Jestli jsi tento týden neudělala žádnou chybu, hrála jsi zbytečně malou hru.


Očekávej samé skvělé zprávy. Jakou příležitost skrývá tato těžkost?


Denně se zlepšuj o 1%. Ne o více. Každý den dělej o maličko věci lépe nebo jinak.


Házej vidle do zajetých systémů. Když už to jede až moc na autopilota, pozměň to.

 
Když nevíš, tak další krok je ten, kde se cítíš uvnitř více naživu.

Tak třeba to někomu pomůže posílit důvěru v to, že skoro všechno je možné. 
Držím palce při realizování těch nejbláznivějších vizí.

J.

Soulstorming newsletter

Niterní sdílení a novinky na mé cestě