Co způsobil můj letitý vztah se stresem? // Poznejte, kdy už zvoní hrana.

Za oponou nálepky  “úspěšný byznysmen”, se skrývá rybníček plný cukrovkářů, neurotiků s tiky, závisláků na různých věcech a X dalších zdravotních problémech.
Jasně, vrcholový management si žádá vrcholové nasazení.
S újmami na zdraví se tudíž tak nějak počítá.
Zásadní však je, nepřešvihnout určitou omezenou dobu, kdy může člověk fungovat na hraně.
Někdo může být tažným koněm 2, 3 roky, někdo i třeba 4, 5. Záleží na velikosti vnitřní motivace a odolnosti jedince.

More...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------Co to znamená fungovat na hraně? Pokud máte ambice a chcete projekt opravdu posunout je potřeba s tím vstávat i chodit spát, být k dispozici 24/7, být v terénu a trávit čas s lidmi okolo projektu.  Mít to zkrátka jako prioritu.  
Polarita platí vždycky a tam kde bůh dal, tam i vzal. V této fázi trpí vaše osobní vztahy mimo práci a i vy sami. Málokdo to u sebe však zaznamená, protože jedete na jiné frekvenci, krovky na očích a máte jediný cíl - uspět.

U mě byly první 2-3 roky Business Animals naprostá jízda. Zápal tohoto projektu se odvíjel od toho, že jsem si na začátku sebemrskačsky řekla - buď teď nebo nikdy. A dveře se otevíraly.
Ve třetím roce jsem měla první velkou krizi, došly mi síly, pamatuji si, jak jsem se modlila, ať se něco stane, nějaký větší úspěch - pomalý kontinuální růst mě pomalu zabíjel a vytvalostní sprint ubíjel.
Mé prosby byly vyslyšeny a já dostala nečekanou novou dávku energie - zamilovala jsem se. A tato neuvěřitelná dávka hormonů, feromonů a nevím čeho ještě mi dala velkou sílu jít dál. A dveře se zase otevíraly.
Nejzásadnější bylo, že jsem mohla částečně přenést na někoho tu obrovskou zodpovědnost, která mě místy až ochromovala. (ten pocit, že když se nepovede další měsíc a musím si jít půjčit půl mega na výplaty - to byla moje motivace poslední 2 roky. Motivace strachem.)

Tyto dva poslední roky z pěti už jsem začala pomalu cítit bolest nad žaludkem.
Na stres jsem byla zvyklá a málem jsem se tím chlubila, že dělat pod tlakem je pro můj výkon lepší!
Po prodeji firmy mi tam však ta bolest zůstala a ještě se prohloubila neskutečnou únavou. Takovou tou smrtelnou. Byla jsem z toho špatná, říkala jsem si, že mám asi nějaký chronický stres, že to dojíždí. Pak jsem se na to začala dívat ze spirituálního hlediska, kdy jsem pracovala na tom, aby šly z toho místa pryč nevyjádřené emoce, které tam možná hnijí. Trochu se mi ulevilo ale stále to nebylo ono. Nechala jsem se koučovat, mluvila sama se sebou a přeprogramovávala si kódy v mozku, které ten tlak mohly způsobovat. Zase to bylo o trochu lepší ale stále to ono. Začala jsem pravidelně meditovat a chodit na jógu, to mi hodně pomohlo. A před pár týdny se mi stala úžasná věc, která si myslím, že představuje poslední (snad) skládačku do mého puzzle uzdravení (uvolnění).
Poznala jsem na Bali fitness koučku Gábinu a ta mi na naší první konzultaci řekla, že mám podle všeho odbouchlé nadledvinky.
Začala jsem si hledat informace a cítila, že by to mohla být správná stopa. Nic jsem o funkci a důležitosti nadledvinek nevěděla a už vůbec ne to, že pokud špatně fungují, jste unavení dopoledne (přesně můj případ), máte pocit svalové horečky a nízká hladina kortizolu v těle způsobuje pocit stresu, i když není důvod.
Podle rad jsem nakoupila magnesium + do láduju do sebe špenát, avokádo, mandle a další vhodné potraviny, zároveň s workoutovými ranními tréninky.  
PO 3 týdnech se KONEČNĚ necítím jako důchodce, kterej si potřebuje po snídani jít lehnout a cítím se celkově znatelně líp. Jsem každopádně na začátku. 

Tímto článkem jsem chtěla připomenout, že všechno souvisí se vším. To, že máte nějaký problém, tak se na to můžete dívat z různých úhlů pohledu, ať už spirituálního, fyziologického, medicinského či psychologického - od všeho trochu je správně. 

Věřte intuici a nepřestávejte hledat dokonalost v tom, jak se cítit líp. Jak se toho jednou doktnete, už nebudete chtít jinak.
A k vašemu závodu životem - občas se zastavte a uvědomte si, jak se cítíte. Jestli náhodou z rychlostního sprintu už neběžíte maratón. V tom případě změňte rozložení sil. 

Mějte se krásně, J.