Jak probíhá realizace mých dalších nápadů?

Už v jednom z minulých  článků jsem psala o tom, jak jsem si dovolila mít mezeru. Mezeru na to, abych si byla jistá, že moje další aktivity mi budou v pozemském životě dávat smysl.  
Klíčová pro mě je tato dohoda, kterou jsem uzavřela sama se sebou: svým konáním způsobuji ostatním i sobě opravdovou radost. 
Vzpomínala jsem na tu radost, když jsem před lety vozila zákazníkům Snídaně do postele vs. doručování HR-marketingových kampaní klientovi. Co si budeme povídat, v B2B segmentu je toho nadšení celkově méně v poměru energie vložené. 

More...

“Proč to dělat jednoduše, když to jde dělat složitě”, smála jsem se ještě poměrně nedávno a byla vždycky (sebemrskačsky) pyšná na to, že jsem si vybrala tu nejtrnitější cestu ze všech.

Jenže priority se změnily a já už nevidím důvod, proč si život spíše nezjednodušovat. Už nemám čas vrhat se do všechno po hlavě, jako dřív. Zaprvé jsem objevila kouzlo toho, když člověk má víc času sám na sebe a taky začínám chápat, že životní energie je něco o co je potřeba sakra dobře pečovat.
Než vám tu předložím své nápady, řeknu, jak ke mě přicházejí.
Nejsem typ člověka, který by chtěl podnikat, aby byl podnikatel. Nebo hledá tu obří díru na trhu, kterou zaplní. Ano, je důležité to zanalyzovat ale nemělo by to být to první, na co myslím.
U mě bych to přirovnala k vnuknutí. Nápad přišel, já si k tomu sedla a rozpracovala ho.
Pak to buď dávalo smysl, nebo ne. Pokud ano, začla jsem o tom mluvit s různými lidmi. A energie nápadu se tvz. zažehla.  
Nápady přicházejí podle mě každému ale pokud je nechytnete, tak zase odejdou. Energie nápadu má totiž expirační dobu. Věřím, že pak přejdou na někoho jiného, kdo má momentálně větší potenciál ho přeměnit v realitu.  

I proto je teď s vámi chci sdílet, protože to chci posunout zase o kousek dál, třeba díky vašim feedbackům.

  1. Charging rooms - meditační spoty ve firmách, business centrech, veřejných místech. 

Abychom přežili v této zrychlené době, potřebujeme více polarity. Vnímám nedostatek prostoru, kde bychom se mohli odskočit při shonu odpojit. Je to velké sousto a proto dávám dohromady více lidí z podobným zájmem - zejména z kruhů mindfullness a vědomých lidí. Věřím v to, že vytvořením míst a edukací spojenou pomůžeme mase lidí vrátit se zpět k sobě.
 

Výzva: jste z oblasti mindfulness nebo vás to nějakým způsobem zajímá a chcete se zapojit? Znáte nějaké vědomé firmy nebo správce budov, kde byste si meditační spoty dokázali představit? Jste vy sami cílovka lidí, kteří by taková místa uvitala? Chcete k tomu vědět víc? dejte mi vědět. 

  1. MedCast - efektivní meditační podcast pro lidi, co nemají čas.

Když jsem začala krátce ale pravidelně denně meditovat, chyběla mi tu větší nabídka řízených meditací na CZ trhu. Navíc vím o cílovce, které klasické pojetí meditací spíše odrazuje (jednoho z nich mám doma:) a přijde jí až moc spirituální a neuchopitelné. A je to škoda, protože tito uspěchaní lidí se možná potřebují zastavit víc, než kdokoliv jiný.  Toužila jsem také po specifické hudbě, která mě osobně velmi pomáhá k odpojení  - moje milovaná TRANCE music - v klidném downtempu. Oslovila jsem nejlepšího českého trance DJ - Thomase Coastlina. Tomáš je naprostej profík a přiznám se, že to jak namixoval hudbu do pilotního dílu mě dojalo k slzám. Jsem zvědavá, co na spojení mého mluveného slova a jeho mixu řeknete. Je to pro mě hodně niterní záležitost, šlo to přímo ze mě.  

V květnu se mužete těšit na spuštění. 

      3.  Secondlove - systém swap spotů v kavárnách, kde koupíš oblečení z druhé ruky.

Na každém ramínku visí BIO člověka, které nosil věc před Tebou. Bude na tam na něj uveden kontakt - můžeš mu za tu věc poděkovat. Zn. pouze kvalitní a do 500 Kč. Projekt bude celý non-profit a veškerý zisk bude věnován na fond - mám jich několik vybraných a pro začátek to vypadá na fond matek samoživitek, ke kterým teď v poslední době chovám velkou úctu.
Je to o spojení využití nevyužitého prostoru v kavárnách, systému odvozu oblečení zdarma, bezhotovostní platby přímo na tranparentní účet a následné radosti všech stran - nakupujících, darujících a těch, které ty peníze reálně potřebují.  

Výzva: máte ve skříni opravdu kvalitní kousky oblečení, které jste více jak 6 měsíců nepoužili? Opravdu kvalitní věc poznáte tak, že si řeknete: věnovala bych tuto věc jako dárek své nejlepší kamarádce? 🙂 Víte o nějaké kavárně v Praze, která by se chtěla zapojit a věnovat míň, než pár metrů dobré věci? Práce skoro žádná a radost hostů z návštěvy vaší kavárny bude ještě o malý kousek větší. Taky poptávám opravdové milovnice hledání pokladů nejen ve vintageshopech. Milujete hrabání v pytlech plného oblečení a máte u toho flow a tzv. nákupní horečku? Ozvěte se mi:). 

Budu moc ráda za jakékoliv komentáře, návrhy, zpětné vazby a konstruktivní kritiku, všechno projekty posune dál a stanete se součástí jejich cesty a nebo zapomnění. 🙂


Znáš své ikigai? Vyzkoušej si krátký test >>