Jaké jsou první dojmy z “léta” v Česku?

Byli jsme pryč 4 měsíce a mě to přijde jako 2 roky.
První dny jsem si opravdu připadala jako marťan. Otázka jestli to bylo jetlagem, kocovině po cestě přes půl světa s dítětem nebo zimní bundou v květnu. Asi vším dohromady, protože jsem kolikrát měla problém se i pořádně vyjádřit. 

More...

Jako tělo bez duše byla ta osoba.
Chodila po Budějovickém “Ternu”, kde nakupovala toho času poprvé a nechápala proč je tam toho na výběr tolik! Jaký je rozdíl mezi zázvorem a bio zázvorem? Jaktože je květák asi 6x větší, než na Bali? A pak už se jenom musela smát regálu s vínem, kde to nejdražší stálo 99 Kč. (na Bali stojí krabičák asi 300 Kč.). Vidíte, že mám pořád problém s vyjadřováním, přepínám zase do první osoby. 

Bylo evidentní, že mému mozku zdejší pobyt zatím nedával moc smysl a bylo by lehké se tomu pocitu oddat a posunout se ještě o pár stupínku s náladou níž, což vypadalo v tom stavu jako nejpohodlnější varianta. Nakonec jsem se ale rozhodla trochu se nasrat a ten smysl tomu dát. Protože nikdo jiný by to za mě stejně neudělal.

Takže jsem usedla a křečovitě si napsala 10x proč jsem na léto v ČR. Hodně se mi ulevilo, když jsem to viděla na papíře a naskočil pocit těšení. Technika 10x proč je skvělá - můžete ji používat skoro na všechno - např. 10x proč mám ráda toho člověka (i když mě neskutečně vytáčí), 10x proč bych měla jet tam či onam, a nebo taky 10x proč bych měla odejít z práce, která mi nevyhovuje. Pomáhá ujasnit si věci, které potom mozek lépe pochopí.
(Náhodný výběr z mých 10x proč- aby Amálka rozvíjela vztahy se svými prarodiči s širší rodinou, abych navštívila jeden speciální retreat, abych byla pak ještě víc vděčná za to, co máme a jak můžeme žít).

Potom jsem si cvičně hodila z hlavy na papír svoje Ikigai po půl roce, což je úžasně efektivní japonský vzoreček, ze kterého vyplyne soubor důvodů, proč každé ráno vstáváte z postele. Vaše vlastní důvody. Pokud byste s tím třeba chtěli pomoct, dejte vědět, ráda zůročím jeho několikaměsíční studium :-).
Dle mého, pravý smysl lidského bytí nikdo na světě neví. Možná je to opravdu jenom o tom dejchat vzduch. Proto tento pozemský smysl, který mu my sami dáme nic nestojí a je takovým naším osobním kompasem, který oceníme při jakékoliv chvíli.
Hlavně při těch kdy fakt nevíme, čí jsme.
A já pořád vlastně moc nevím ale vím, jaké činnosti, když budu dělat, tak mi bude dobře všude. 

Jen si je do kalendáře musím dát jako první a pak až to a ty ostatní. Věřím, že to bude brzo, co si je tam dám. 🙂

Mějte se krásně (hlavně uvnitř), ať už jste kdekoliv.
J. 


Znáš své ikigai? Vyzkoušej si krátký test >>